Program

PROGRAM CAMPU PRZYGODOWO-JĘZYKOWEGO

Campy językowe LangActive zostały stworzone z myślą o dzieciakach ciekawych świata, które czują ciągły niedosyt, lubią eksplorowanie, nie boją się nowych wyzwań i są otwarte na nowe możliwości.


PROGRAM JĘZYKOWY

Campy LangActive to przede wszystkim ogromna dawka języka angielskiego. Nieporównywalna z innymi obozami porcja języka, przyswajana w sposób naturalny i angażujący uczestników. Aż 130 h z autentycznym językiem w codziennych sytuacjach. Native speakarzy angielskiego są z dziećmi od pobudki po zaśnięcie tworząc setki sytuacji komunikacyjnych każdego dnia.

Zastanawiasz się czy dziecko sobie poradzi? Oczywiście, że tak.

Native speakerzy również w większości nie mówią po polsku, dlatego polscy wychowawcy-angliści i kierownik wypoczynku będą czuwać nad komunikacją i bezpieczeństwem oraz komfortem dzieci. Będzie dużo „rozmów” na migi, śmiechu i zabawnych sytuacji – tego nie chcemy nawet unikać. Ale to co możemy Ci zagwarantować to to, że Twoje dziecko wróci osłuchane z językiem, że będzie potrafiło „dogadać się” z obcokrajowcem i co najważniejsze – nie będzie się bało użyć języka. Brak bariery komunikacyjnej to niezbędna baza do dalszej nauki i podstawa komunikacji. Bez tego nawet osoba znająca świetnie język angielski nie będzie potrafiła się skomunikować. Stawiamy na język praktyczny a nie podręcznikowy.

Żaden inny obóz językowy, czy kurs w Polsce nie proponuje takiej ilości kontaktu z językiem.

Jako jedyny oficjalny partner programowy National Geographic Learning podczas obozów zapewniamy uczestnikom interesujące materiały dydaktyczne, niezwykłe gry, zabawy i wyzwania, oraz interdyscyplinrne projekty – które powstawały pod okiem brytyjskich metodyków.

Na jakich programów językowych opierają się nasze aktywności:

Jako partner National Geographic Learning korzystamy z najlepszych międzynarodowych programów, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży na całym świecie. Programy campów stworzone zostały w oparciu o dwie serie: Our World (dla młodszych uczestników) oraz Impact (dla starszych).


PROGRAM ATRAKCJI:

Kotlina Kłodzka to niesamowite miejsce pełne atrakcji i zapierających dech widoków. Materiał językowy w większości realizowany będzie w terenie podczas symulacji sytuacji językowych, gier terenowych, poszukiwań skarbów oraz licznych zabaw. Doskonała infrastruktura daje nam możliwość realizacji części programowej na świeżym powietrzu, w połączeniu ze zwiedzaniem tej bajecznej okolicy.

W programie konkretnie:

  • Twierdza Kłodzko  i  podziemny labirynt (zajęcia organizowane przez przewodników)
    Scavenger hunt na starówce Kłodzka
  • Polanica Zdrój, Pijalnia Wody Mineralnej, tor saneczkowy, gra terenowa w Parku Zdrojowym
  • Duszniki Zdrój – warsztaty w Muzeum Papiernictwa organizowane przez przewodników
  • Nowa Ruda – zajęcia ze zwiedzaniem kopalni (gra terenowa Agent połączona ze zwiedzaniem)
  • Błędne Skały – gra terenowa na łonie natury
  • Język w plenerze – kompleks sportowo – basenowy – rekreacja i wyzwania językowe